Türklerin Aldığı Bu 8 Altcoin İçin Dikkat: Ortaklık Var!

Türkler tarafından yakından takip edilen sekiz altcoin projesiyle ilgili olarak bugün önemli ayrıntılar var. Kripto para projelerindeki gelişmelere hep birlikte bakalım.

Prisma Finance ve altcoin Solana’da önemli gelişmeler

LSD stablecoin protokolü Prisma Finance, yönetim tokenı PRISMA’nın 2 Kasım’da piyasaya sürüleceğini duyurdu. PRISMA’nın maksimum arzı 300 milyon adet olacak. Buna göre altcoin projesinin %62’si yani 186 milyon adet PRISMA Prisma DAO tarafından Prisma protokolündeki belirli eylemleri ve likidite havuzlarını teşvik etmek için kullanılacak. Diğer taraftan %20’sinin (60 milyon PRISMA) çekirdek katkıda bulunanlara tahsisi söz konusu olacak. Ayrıca %10’unun erken destekçilere tahsisi söz konusu. Prisma DAO hazinesinde ise %5 olacak. Diğer taraftan %3 ie (9 milyon PRISMA) veCRV seçmenlerinin ve Prisma puan sahiplerinin olacak.

Diğer bir gelişme olarak Altcoin Solana Labs önemli bir gelişmeyi açıkladı. Solana Blockchain’i seçmeleri için startup kurucularını çekmeyi amaçlayan bir inkübatörü resmen başlattı. Solana Labs ürün müdürü Emon Motamedi konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Buna göre böyle bir kuluçka projesinin Web3 girişimlerinin başarısı için çok önemli olduğunu belirtti. Solana’daki aktif adres sayısındaki son düşüşe rağmen gelişme dikkat çekiyor. Solana Vakfı bunun gerçek kullanıcı sayılarında önemli bir düşüşü temsil etmediği konusunda ısrar ediyor.

Horizen ve Conflux gelişmeleri

Bugün önemli bir gelişme de altcoin Horizen’den geliyor. Buna göre projenin EVM uyumlu yan zincir ve akıllı sözleşme platformu Horizen EON’un lansmanı var. Horizen, izinsiz, birlikte çalışabilir ve özelleştirilebilir bir çoklu zincir ağı olmayı hedefliyor. Ayrıca EON, Horizen’deki birçok akıllı sözleşme yan zincirinin ilki konumunda.

Diğer taraftan önemli bir gelişme olarak Conflux, Blueport Interactive bünyesindeki bir Web3 oyun platformu olan NAGA ile oyun geliştiricileri ve oyuncular için ortaklaşa GameFi ekosistem çözümleri sağlamak üzere bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

IoTeX ve altcoin WLD’den haberler

EVM uyumlu Blockchain IoTeX, altcoin Solana’ya bağlı donanım cihazlarında gerçek zamanlı analitik sağlamak için Solana ile entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyon, Helium, Render ve Hivemapper gibi Solana’ya dayalı IoT bağlantılı projeler aracılığıyla doğrulanabilir zincir dışı verilerin şeffaf veri analiz platformuna entegre edilmesine olanak tanıyor.

Beş piyasa yapıcı borçlu oldukları 25 milyon WLD’yi Worldcoin projesinin cüzdanına aktardı. Buna göre kalan 75 milyon altcoin WLD’nin 15 Aralık’ta geri ödenmesi söz konusu. World Assets piyasa yapıcılarla ilk kredi anlaşmasını 15 Aralık 2023 tarihine kadar uzatmaya karar verdi. Buna göre anlaşmanın diğer tüm şartlarını da değiştirmedi. Sonuç olarak, 24 Ekim 2023 tarihinde piyasa yapıcılar 25 milyon WLD tutarındaki ödenmemiş krediyi geri ödeyecek. Ayrıca kalan 75 milyon WLD ise 15 Aralık 2023 tarihinde geri ödenecek.

POWR ve LQTY gelişmeleri

Binance, 27 Ekim 2023 tarihinde 05:30’da POWR 1-50x U sürekli sözleşmelerini başlatacak. Diğer taraftan DWF Labs 1,27 milyon altcoin LQTY taahhüt etti. Buna göre rakamsal olarak 2,7 milyon dolara tekabül ediyor. Bu taahhüt neticesinde bir saat önce Gate’e 100.000 LQTY aktardı. Kriptokoin.com olarak baktığımızda LQTY son 24 saat içinde %41 artışla 2,25 dolara yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x