Kritik toplantı sona erdi! Bakan Bak’tan dikkat çeken açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de katıldığı Kulüpler Birliği toplantısı, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Milli Takımlar Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Merkezi’nde tamamlandı.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, “Yaşanan problemleri şeffaf bir şekilde değerlendirdik. Yapacak çok işimiz var. Arzu ve irade varsa omuz omuza bir şekilde futbolun sorunlarını çözebileceğimiz bir toplantı yaptık dersek çok abartmış olmayız.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Büyükekşi: Başarı ve başarısızlık varsa hep birlikte üstleneceğiz

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise yaptığı açıklamada, “Futbolumuzun önemli konularını masaya yatırdık. Hep birlikte konuları istişare ettik. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Biz büyük bir aileyiz. Kulüpler Birliği ve başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkes bu kıymetli ailenin ayrı ayrı fertleri. Tüm paydaşların diyalog içerisinde olması çok önemli. Bu mekanizmanın düzgün bir şekilde işlemesi önceliğimiz. Bir sorun varsa hep birlikte çözeceğiz. Bir başarı ve başarısızlık varsa hep birlikte üstleneceğiz. Milli takımımızın başarılı olması için hep birlikte hazırlanmamız gerekiyor. 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda şampiyonluk hedefleyen bir milli takım oluşturmak için bugünden çalışmaya başlamamız gerekiyor. Ülke puanı çok önemli ve daha üst sıraları hedeflememiz gerekiyor.” dedi.

Bakan Bak: Sorunları konuşarak çözeceğiz

Toplantıya katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise toplantıyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

 “Güzel ve verimli bir toplantı oldu. Türk sporunun ve Türk futbolunun sorunlarıyla ilgili geniş ve kapsamlı bir toplantı oldu. Kulüpler Birliği Vakfı’nı ziyaret etmiştik ve verimli bir toplantı yapmıştık. Görüşler ortaya kondu. Tüm katkı veren kulüp başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu süreci omuz omuza götüreceğimize eminiz. Bu sorunları konuşarak, değerlendirerek çözeceğimize inanıyoruz. Türk futbolu buradan güçlü çıkacak. Sık sık toplantılar yapılması önerildi, biz de buna katılıyoruz. Bazı yasal talepler var. Onları değerlendireceğiz. Çok verimli bir toplantı oldu. Paydaşlarımızla sık sık bir araya geleceğiz. Kulüp başkanlarına, TFF Yönetim Kurulu’na ve başkana çok teşekkür ediyoruz. Biz hep bir aradayız. Türk futbolunu daha iyi noktaya taşıyacağımızı ifade ettik. Katkı verenlere teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x